Industrijski mehaničar

Program modernizovane nastave za industrijske mehaničare osmišljen je po ugledu na nemački obrazovni sistem koji je od ove zemlje napravio najjaču evropsku ekonomiju. Obrazovanje na radnom mestu počinje u drugoj godini školovanja, tokom koje će učenici na praksi u fabrici provoditi tri meseca, a u trećoj godini dva puta po tri meseca, u kontinuitetu.

Organizacija nastave

Praktična nastava odvija se u školskoj radionici, a učenje u dobro opremljenim kabinetima. Praksa se takođe obavlja u fabrikama, odn. firmama.

Kompetencije - znanja, veštine i umenja koje se steknu u toku školovanja

Po završetku školovanja industrijski mehaničar će umeti da: obavlja preventivno i korektivno održavanje industrijskih mašina, prati rad industrijskih mašina, sprovodi mašinsku obradu jednostavnih delova i montažu podsklopova industrijskih mašina, montira podsklopove industrijskih mašina, osigura kvalitet rada pri održavanju industrijskih mašina, osigura bezbednost na radu, ličnu zaštitu i zaštitu životne sredine pri održavanju industrijskih mašina.

Mogućnosti zapošljavanja

U fabrikama, manjim servisnim radionicama, kao i u privatnim radionicama.

Mogućnosti daljnjeg školovanja

Oni koji posle trogodišnjeg školovanja za industrijskog mehaničara budu imali želju i mogućnosti da nastave sa obrazovanjem, moći će da se dokvalifikuju za četvrti stepen, a kasnije i da upišu višu školu ili fakultet.

© Tehnička škola „Ivan Sarić“, 2021
Design by Silvia Bajić